Logo VUCKE
Logo Mesto športu
MENU

Úvod > Aktuality > Exkurzia Benátky

Exkurzia Benátky


V dňoch 2. - 7. júna 2019 sa výber žiakov našej školy zúčastnili na poznávacej exkurzii v Taliansku.

Večer v nedeľu 2. júna sme sa vo večerných hodinách stretli všetci pred školou, "nalodili sa do autobusu" a plní očakávania konečne vyrazili. V pondelkové ráno sme v mestečku Terst navštívili prekrásny zámok Habsburgovcov - MIRAMARE, ktorý leží na brehu Jadranského mora. Pozreli sme si krásy zámku, vzácne pamiatky i krásnu zámockú záhradu. Potom naša cesta smerovala do letoviska Lido di Jesolo, aby sme sa ubytovali v hoteli, prezreli si letovisko aj na more.

V utorok naše kroky smerovali do prístavu Punta di Sabione, odkiaľ sme sa loďou prepravili na ostrov Burano, ktorý je známy svojimi farebnými domčekmi. Odtiaľ sme sa opäť loďou prepravili na ostrov Murano, ktorý je charakteristický drobnými sklárskymi dielničkami, z ktorých rôzne výrobky zo skla putujú do celého sveta. A už nás čakali vysnívané Benátky, pýcha Talianska. Navštívili sme Piazza di San Marco, aj samotný chrám, ktorý nás ohúril svojou výzdobou. Loďou sme sa preplavili po celom Canale Grande a je teda skutočne obrovský a následne do prístavu Punta di Sabione. Po výdatnej talianskej večeri sme sa okúpali a vyšantili v mori.

V stredu sme autobusom zdolali okolo 190 km, aby sme si v mestečku Sirmione pozreli najväčšie talianske jazero Lago di Garde. V okolí jazera, ktoré má hĺbku 280 m sa nachádza niekoľko stredovekých strážnych hradov, z ktorých sme si jeden aj my pozreli. Výhľad z výšky hradu na široké okolie i samotné jazero bol prekrásny. A potom nás čakala aj výborná talianska zmrzlina, ktorá nás všetkých príjemne osviežila.

Vo štvrtok sa naše plány s kúpaním v mori kvôli studenému vetru museli zmeniť. Ale neľutovali sme, vybrali sme sa do morského sveta, kde sme videli rôzne druhy morských rýb, niekoľko žralokov, vzácne koraly.

Vo večerných hodinách sme sa plní nezabudnuteľných zážitkov rozlúčili s letoviskom, aby sme boli v piatok opäť doma.

Fotografie z exkurzie nájdete vo fotogalérii.