Logo VUCKE
Logo Mesto športu
MENU

Úvod > Aktuality > Exkurzia Londýn

Exkurzia Londýn


Naša exkurzia sa začala príchodom do Greenwichu, kde sa nachádza známe observatórium, ktorým prechádza nultý poludník. Ten predeľuje východnú a západnú pologuľu. Neďaleko nájdeme námorné múzeum s loďou Cutty Sark. V múzeu sa dá pozrieť história námorníctva a moderné aj starobylé lode a objavy. Skvelým zážitkom bola plavba loďou. Plavili sme sa po Temži do centra mesta - London City; videli sme nádherné mosty vrátane London bridge a Tower bridge. Obdivovali sme St Paul´s Cathedral (katedrála je sídlom londýnskeho biskupa). Nadchlo nás opátstvo Westminster Abbey, kde mali svadbu všetci členovia kráľovskej rodiny, okrem princeznej Diany. Nádherný výhľad sa nám naskytol z London Eye – známeho ruského kola na pobreží Temže.

Ďalší deň sme mali možnosť navštíviť Natural History Museum a dozvedieť sa ďalšie poznatky o histórii Zeme, o ľudskom tele a pravekých tvoroch ako sú dinosaury. Zašli sme do múzea Madame Tussaud a vyfotili sa s celebritami. Na tretí deň sme prešli celú Oxford street, ulicu známu obchodmi, pri ktorej je Marble Arch, teda víťazný oblúk.

Posledný deň sme sa presunuli do Cantenbury, mestečka dýchajúceho stredovekou históriou. Hlavnou osobnosťou Canterbury bol Tomáš Becket, lord a kancelár, ktorý je v katedrále pochovaný a bol vyhlásený za svätého.