Logo VUCKE
Logo Mesto športu
MENU

Úvod > Aktuality > Rozlúčka s maturantmi

Rozlúčka s maturantmi


Ako to už každý rok v máji býva, nadišiel čas rozlúčiť sa. Rozlúčiť sa s našimi maturantmi. V piatok pred akademickým týždňom sme ich vyprevadili na cestu k jednej z najdôležitejších skúšok v živote.

Pocity nostalgie, množstvo spomienok, nervozita i nedočkavosť . Toto všetko sprevádzalo našich najstarších spolužiakov, keď pekne oblečení vstupovali spolu so svojimi triednymi profesormi do jedálne našej školy. Zazneli slová vďaky zo strany maturantov, vedenia školy a aj nás tretiakov, ktorí sme sa so štvrtákmi predtým osobne rozlúčili v ich triedach. Nebolo to ľahké, pretože za tie roky medzi nami vznikli priateľstvá. Oficiálny program spestrila báseň a piesne, pri ktorých nie jednému vyšla slza. Dojatí a za ohlušujúceho hluku píšťaliek vyšli maturanti hlavným vchodom zo školy; tým symbolicky zatvorili dvierka jednej kapitoly svojho života.

Pri skúške dospelosti im želáme šťastnú ruku, aby zužitkovali všetky vedomosti nadobudnuté za štyri roky na gymnáziu a takisto veľa šťastia v budúcom živote.

A my, milá maturita, sa uvidíme o rok.