Logo VUCKE
MENU

Úvod > Aktuality > Mladý Európan

Mladý Európan


Mladý Európan je súťaž určená pre študentov stredných škôl, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie participatívneho občianstva Európskej únie.

Dňa 26. apríla 2018 sa v priestoroch Východoslovenského múzea v Košiciach uskutočnil 13. ročník tejto súťaže. Nosnou témou súťaže bol vedomostný test zameraný na všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a pamätihodnostiach Európy. Následne študentov potrápila tajnička zameraná na 24 jazykov členských krajín Európskej únie. Do finálového kola postúpili 3 najlepšie družstvá.

Záštitu nad súťažou aj tento rok prevzal podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády Slovenskej republiky.

Regionálneho kola sa zúčastnilo 11 stredných škôl z Trebišova, Michaloviec, Sobraniec, Rožňavy a Gelnice. Naše gymnázium reprezentovali dievčatá z III. A – Michaela Bajerová, Patrícia Basandová a Michaela Dacejová. Obsadili 5. miesto.

Veľmi zaujímavá bola i možnosť navštíviť priestory Východoslovenského múzea. Pozreli sme si zaujímavý dokument o orlovi krikľavom v prírodovednej expozícii a košický zlatý poklad v špeciálne upravenom trezore.