Logo VUCKE
MENU

Úvod > Aktuality > Imatrikulácia 2018

Imatrikulácia 2018


Dňa 21. 11. 2018 sa po trojročnej prestávke uskutočnila Imatrikulácia prvákov opäť vo veľkom štýle v priestoroch Mestskej športovej haly v Michalovciach. Imatrikuláciu pripravili študenti tried III. B, III. C a III. D pod vedením svojich triednych profesoriek.

Témou tohtoročnej imatrikulácie sa stal High School Musical – tínedžerský seriál našich detských čias. Už od úvodu sa halou niesla výborná atmosféra, prvákov starší žiaci privítali potleskom i piskotom; presne tak, ako sa to na imatrikuláciu patrí. Následne zaznela hymna nášho gymnázia. Po privítaní zo strany moderátorov sme si vypočuli príhovor pani riaditeľky a študentky z radov tretiakov. Následne už pódium patrilo výhradne prvákom, ktorí predviedli pripravené tance a svoje zručnosti v súťažiach. Prvácke tance môžeme považovať za vydarené, publikum sa na nich dobre pobavilo a porote zamotali hlavu pri konečnom výbere víťaza.

V kultúrnom programe vystúpili aj tanečníci z umeleckej školy Talentum, školská kapela a žiaci štvrtého ročníka, ktorí priniesli do haly trochu folklórneho nádychu. Po úspešnom programe sme sa dostali k napínavému vyhodnoteniu prváckeho snaženia. Celkovým víťazom sa stala trieda I.A, ktorá bola odmenená výhrou v podobe torty.

Richard Antony, Jakub Kanda III.D