Logo VUCKE
Logo Mesto športu
MENU

Úvod > Šport na škole > Lyžiarsky kurz v Ždiari
Lyžiarsky kurz v Ždiari


Lyžiarsky kurz sa uskutočnil v dňoch 15. 1. - 19. 1. 2018 v lyžiarskom stredisku Strednica. Zúčastnili sa ho žiaci tried IV. O, I. A a I. C. Lyžiarsky výcvik prebiehal pod dohľadom inštruktorov lyžovania PaedDr. Zuzany Tkáčovej, RNDr. Miloša Matta, Mgr. Juraja Sabola a Mgr. Gabriela Korčáka. Zdravotnú starostlivosť mala na starosti MUDr. Kristína Žáková.

Ubytovanie a strava boli zabezpečené v penzióne Jánošík pod Belianskymi Tatrami v srdci rázovitej goralskej obce Ždiar. Lyžiarsky výcvik prebiehal v neďalekom lyžiarskom stredisku Strednica, kde sme našli veľmi vhodne snehové podmienky a trate rôznej náročnosti. Do lyžiarskeho strediska sme sa dopravovali skibusom.

Študenti boli rozdelení podľa ich lyžiarskych zručností do 4 družstiev, v ktorých prebiehal lyžiarsky výcvik. Okrem výcviku žiaci mali možnosť oboznámiť sa s metodikou nácviku lyžovania prostredníctvom DVD filmu. Chvíle oddychu si spríjemňovali večerným kultúrnym programom, hraním stolného tenisu či biliardu. Pri každodenných návštevách miestnych potravín sme mali aj skvelú možnosť spoznávať krásu goralskej ľudovej architektúry. Všetci zúčastnení študenti nášho gymnázia preukázali, že majú po absolvovaní lyžiarskeho kurzu zvládnuté základné resp. zdokonalené lyžiarske zručnosti

Niektoré momenty z lyžiarskeho výcviku nájdete vo fotogalérii.