Logo VUCKE
MENU

Úvod > Šport na škole > Lyžiarsky kurz v Liptovskom Jáne
Lyžiarsky kurz v Liptovskom Jáne – penzión Liptov, Závažná Poruba – SKI Opalisko


Druhého lyžiarskeho kurzu v termíne 5. 2. – 9. 2. 2018 sa zúčastnili študenti tried I. B, V. O, VI. O, III. O a II. O v celkovom počte 40 študentov.

Po príchode a ubytovaní v penzióne v Liptovskom Jáne boli účastníci kurzu v popoludňajších hodinách rozdelení do 3 lyžiarskych družstiev podľa ich lyžiarskych schopností. V týchto družstvách prebiehal lyžiarsky výcvik počas nasledujúcich dní. Podmienky na lyžovanie boli výborné a lyžiari mali možnosť lyžovať aj na najdlhšom svahu strediska „Stará“, kde premávala dvojmiestna sedačka. Menej skúsení lyžiari absolvovali výcvik na miernejšom svahu. Doprava do strediska bola každodenne zabezpečená skibusom.

Účastníci kurzu boli ubytovaní v penzióne Liptov, v izbách s vlastnými sociálnymi zariadeniami. Stravovanie bolo zabezpečené plnou penziou v penzióne. V rámci aktívneho oddychu sme absolvovali aj menšiu túru k neďalekej Stanišovskej jaskyni. Večerné chvíle boli vyplnené atraktívnym kultúrnym programom, ktorý pripravovali študenti z jednotlivých lyžiarskych družstiev.

Lyžiarsky výcvik prebiehal pod dohľadom inštruktorov lyžovania Mgr. Juraja Sabola, Mgr. Gabriela Korčáka a Mgr. Ľuboša Rovňáka. Zdravotnú starostlivosť mala na starosti MUDr. Kristína Žáková.