Logo VUCKE
Logo Mesto športu
MENU

Úvod > Šport na škole > Lyžiarsky kurz v Litmanovej, január 2017

Lyžiarsky kurz v Litmanovej, január 2017


Prvého lyžiarskeho kurzu v termíne 15. 1. – 20. 1. 2017 sa zúčastnili študenti tried I. A , I. B a V. O v celkovom počte 44 študentov.

Po príchode a ubytovaní boli účastníci zájazdu v popoludňajších hodinách rozdelení do 4 lyžiarskych družstiev podľa ich lyžiarskych schopností. V týchto družstvách prebiehal lyžiarsky výcvik počas nasledujúcich dní. Podmienky na lyžovanie boli výborné a lyžiari mali možnosť lyžovať aj na najdlhšom svahu strediska „Fakľovke“. Žiaci mali dokonca možnosť preveriť si svoje lyžiarske schopnosti počas večerného lyžovania.

Účastníci kurzu boli ubytovaní v zrubových chatkách s vlastným sociálnym zariadením a mini kuchynkou. Stravovanie bolo zabezpečené plnou penziou v reštaurácii lyžiarskeho strediska SKI COMP, tí najhladnejší mali možnosť absolvovať každodennú prechádzku do obecných potravín. V rámci aktívneho oddychu sme absolvovali aj menšiu túru na neďaleké pútnické miesto Horu Zvir.

Lyžiarsky výcvik prebiehal pod dohľadom inštruktorov lyžovania Mgr. Juraja Sabola, PaedDr. Zuzany Tkáčovej, Mgr. Gabriela Korčáka a RNDr. Maroša Smetanu. Zdravotnú starostlivosť mala na starosti MUDr. Kristína Žáková.

Samotný lyžiarsky výcvik bol ukončený záverečnými pretekmi, v ktorých všetci zúčastnení preukázali zvládnutie základného lyžiarskeho výcviku.

Výsledky pretekov:

ChlapciDievčatá
1.Adam Mydla 0:20,58Erika Lazorová 0:20,34
2.Michael Mihal 0:20,76Bianca Kristin Kelemenová 0:20,96
3.Ján Dubiak 0:21,54Zuzana Jenčíková 0:22,52

Najzaujímavejšie momenty z lyžiarskeho kurzu nájdete vo fotogalérii.